Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.

viac informácií

+421 915 840 300 eshop@centroglob.sk
Prihlásenie / Registrácia

Kriedové farby

hľadaný text:
zoradiť podľa:
výrobca:
cena od-do:
-

Kriedové farby predstavujú svet, kde sa spája kreativita s eleganciou a možnosti použitia sú takmer nekonečné. S ich pomocou sa môže stať obyčajný nábytok či bežná drevovláknitá doska umeleckým kúskom. Kriedové farby sa stali prostriedkom pre obnovenie a vytváranie zázrakov v interiérovom dizajne a nábytku. Oživte starý nábytok, dajte nový život dreveným povrchom či vytvorte nové umelecké dielo s jedinečným povrchom, ktorý vám ponúknu len kvalitné kriedové farby.

Čo je kriedová farba?

Kriedová farba je vyrobená z jemne mletého vápna alebo sadry zmiešanej s pigmentom. Táto špecifická farba vytvorí jedinečný matný a hmatateľný povrch, ktorý pripomína kriedovú textúru a umožňuje vytvoriť úžasné výsledky výtvarnej kreativity. Hodí sa na úpravu väčšiny drevených povrchov, dverí, nábytku a mnohých ďalších častí domova.

Použitie kriedovej farby

Maľovanie kriedovou farbou umožňuje ľahko vytvoriť vintage, rustikálny alebo moderný vzhľad, presne podľa vášho vkusu. Ich jedinečné zloženie umožňuje jednoduché a hladké pokrytie povrchu, pričom vytvára matný a elegantný efekt. Jednotlivé odtiene možno kombinovať medzi sebou, prípadne s ďalšími vzormi, obmedzením je len vaša kreativita.

Renovácia nábytku kriedovými farbami

S kriedovými farbami z našej ponuky je renovácia nábytku ľahká, efektívna, ale hlavne zábavná. Jednoduchým spôsobom dáte nový život starému či nudnému nábytku. Kriedové farby majú vynikajúcu priľnavosť na väčšinu typov dreva a umožňujú vytvorenie štýlového matného povrchu. Teraz si už len stačí vybrať obľúbený farebný odtieň, vymyslieť štýlový dizajn, vybrať zastaraný kus nábytku a pustiť sa do nového projektu.

Výhody použitia kriedových farieb

  • matný efekt - kriedové farby vytvárajú matný povrch s kriedovou textúrou, čím vzniká jedinečný dizajn
  • univerzálnosť - ideálne k použitiu na väčšine drevených povrchov, vrátane dverí, nábytku či kuchynských liniek
  • jednoduchá aplikácia - na jednoduchú aplikáciu postačí štetec alebo valček a na vymýšľanie dizajnu ostane viac času
  • možnosť vrstvenia - na povrch je, samozrejme, možné naniesť viac vrstiev náteru, čo zvýrazní efekt, urobí farbu sýtejšou alebo prepojí niekoľko farebných odtieňov
  • rýchle schnutie - kreatívne projekty sa väčšinou neodporúča uponáhľať, ale napriek tomu naše kriedové farby rýchlo uschnú, vďaka čomu sa minimalizuje riziko poškodenia povrchu